S.T.R. PROJECT Stanisław Romaniszyn z siedzibą 64-920 Piła, ul. Różana Droga 1A zaprasza do udziału w projekcie „Nowe umiejętności – nowe możliwości” nr FEWM.06.05-IZ.00-0131/23, realizowanym na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego, w wybranych powiatach tj. bartoszycki i kętrzyński. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Całkowita wartość Projektu: 897 000,00 zł Dofinansowanie projektu z UE: 852 150,00 zł Okres realizacji Projektu: od 2024-01-01 do 2024-08-31
Głównym celem projektu jest nabycie umiejętności podstawowych umożliwiających korzystanie z technologii cyfrowych w codziennym życiu oraz kompetencji społecznych przez minimum 85% z 80 osób (48K/32M) powyżej 25 roku życia (głównie po 50 roku życia), o niskich umiejętnościach podstawowych, znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji, zgłaszających z własnej inicjatywy chęć podnoszenia, uzupełnienia umiejętności, kompetencji cyfrowych, które zamieszkują/pracują na obszarze województwa warmińsko – mazurskiego – powiatów kętrzyńskiego i bartoszyckiego w okresie 01.01.2024 r. – 31.08.2024 r, poprzez udział w zindywidualizowanym wsparciu w projekcie.
Efekty
Projekt przyniesie następujące rezultaty/produkty:
uzyskanie kwalifikacji przez minimum 68 osób
uzyskanie kwalifikacji cyfrowych przez minimum 68 osób
uzyskanie kwalifikacji zielonych przez minimum 16 osób
Dla kogo
Odbiorcami projektu będą osoby spełniające wszystkie poniższe warunki:
a) powyżej 25 roku życia,
b) pracujące i/lub zamieszkujące na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego – na terenie powiatu kętrzyńskiego lub bartoszyckiego;
c) posiadające umiejętności podstawowe (rozumienie i tworzenie informacji, rozumowanie matematyczne, umiejętności cyfrowe), odpowiadające poziomowi nie wyższemu niż 3. poziom Polskiej Ramy Kwalifikacji,
d) znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji,
e) zgłaszające z własnej inicjatywy chęć podnoszenia, uzupełnienia umiejętności, kompetencji.
W szczególności preferowane będą: osoby w wieku 50+, osoby z niepełnosprawnością.
Co oferujemy Uczestnikom Projektu?
Diagnozę kompetencji/umiejętności (80 UP * 1h/UP – spotkania indywidualne) – celem diagnozy jest określenie poziomu posiadanych umiejętności podstawowych oraz potrzeb edukacyjnych w zakresie ich poprawy i służy w ustaleniu indywidualnego wsparcia edukacyjnego. Diagnoza obejmuje:
I ETAP-określenie czy kandydat spełnia warunki udziału w projekcie, wstępny wywiad, a następnie diagnoza poziomu umiejętności podstawowych kandydata.
II ETAP-badanie umiejętności podstawowych i potrzeb osób, które zostały zakwalifikowane do udziału w projekcie z uwzględnieniem kompetencji społecznych, czynników motywujących i ewentualne barier udziału w projekcie.
III ETAP-informacja zwrotna i plan dalszych działań, przedstawienie Uczestnikowi możliwości wykorzystania zdobytych umiejętności w dalszym życiu prywatnym i zawodowym.
Szkolenia w zakresie kompetencji społecznych (80 UP * 40h/UP – spotkania grupowe) – w programie szkolenia między innymi komunikacja interpersonalna, autoprezentacja, asertywność, zasady i techniki rozwiązywanie konfliktów, metody radzenia sobie ze stresem, zarządzanie zmianą, zarządzanie sobą w czasie, wyznaczanie celów, określanie zasobów i mocnych stron, identyfikacja i rozwijania cech lidera, zasady pracy zespołowej i współpracy, podział zadań, komunikacja w grupie.
Indywidualne szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych i coachingwzmacniający efekty szkoleń, w tym nabycie umiejętności podstawowych w ramach tematów dotyczących postaw proekologicznych:
Indywidualne szkolenie z zakresu kompetencji cyfrowych (80 UP * 40h/UP – spotkania indywidualne) – działania edukacyjne kładą nacisk na jak najbardziej praktyczny wymiar, a ich tematyka nawiązywać będzie do codziennych potrzeb. Szkolenia prowadzą do nabycia kompetencji cyfrowych (określonych w Europejskiej Ramie Kompetencji Cyfrowych dla Obywateli) umożliwiających życie, uczenie się i pracę w społeczeństwie cyfrowym, tj. społeczeństwie wykorzystującym w życiu codziennym i w pracy technologie cyfrowe.
Coaching (80 UP * 5h/UP – spotkania indywidualne) – zakres wsparcia obejmuję pracę nad samooceną Uczestnika, wspieranie aktywności edukacyjnej Uczestnika, trening motywacyjny, ukazywanie korzyści z udziału w projekcie i nabycia kompetencji cyfrowych, przełamywanie barier/obaw Uczestnika.
Walidacja i doradztwo podsumowujące efekty szkolenia:
a) Walidacja (80 UP * 1H/UP – spotkania indywidualne) – praktyczne sprawdzenie nabycia kompetencji.
b) Doradztwo (80 UP * 1h/UP – spotkania indywidualne) – omówienie wyniku walidacji, efektów udziału w projekcie określenie dalszych planów edukacyjnych
Rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Nowe umiejętności – nowe możliwości” nr EWM.06.05-IZ.00-0131/23. Wszystkich chętnych zainteresowanych udziałem w Projekcie, zapraszamy do zapoznania się z regulaminem projektu oraz do złożenia dokumentów rekrutacyjnych, które można pobrać z naszej strony internetowej lub w Biurze Projektu w Górowie Iławeckim, ul. Szkolna 6. Dodatkowe informacje udzielane są pod telefonem 575 142 888 oraz adresem e-mail: m.zubrynowicz@romaniszyn.com.pl.
ZADADY RÓWNOŚCI I DOSTĘPNOŚCI
Realizacja projektu jest zgodna z zasadami równości szans Kobiet i Mężczyzn oraz równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla on tj. m.in. :
premiowanie udziału Kobiet i osób niepełnosprawnych w rekrutacji
Indywidualizacja wsparcia (wybór kierunku działań adekwatnie do predyspozycji Uczestnika, w sposób niestereotypowy – np. zawody zmaskulinizowane dla Kobiet, a sfeminizowane dla Mężczyzn)
treść zajęć i materiały szkoleniowe, przeciwdziałające dyskryminacji Kobiet i osób niepełnosprawnych, promujące zagadnienia równości szans oraz niestereotypowy wizerunek Kobiet i osób niepełnosprawnych
harmonogram zajęć umożliwiający godzenie obowiązków projektu z rodzinnymi i rehabilitacyjnymi(osoby niepełnosprawne)
zajęcia w budynkach bez barier architektonicznych oraz biuro projektu – Biuro pozbawione barier architektonicznych. Dostępność: tłumacz języka migowego, asystent osoby niepełnosprawnej, pętla indukcyjna, tabliczki Braille’a, toaleta dla osób z niepełnosprawnościami itp.
racjonalne usprawnienia dla osób niepełnosprawnych, jeżeli zajdzie taka potrzeba wobec danej osoby niepełnosprawnej.
Ilość miejsc ograniczona.
Informacja o zakwalifikowaniu do udziału w Projekcie oraz o terminach i miejscu rozpoczęcia wsparcia zostanie przekazana po zakończeniu rekrutacji i ogłoszona na stronie internetowej projektu.
Szanowni Państwo, informujemy iż w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Czytaj więcej