S.T.R. Project Stanisław Romaniszyn zaprasza do udziału w projekcie „Mazowiecka REaktywacja” nr: RPMA.09.01.00-14-d392/19 realizowanym na terenie województwa mazowieckiego.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Oś priorytetowa 9: Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem Działanie 9.1. Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.
Całkowita wartość projektu: 1 978 840,37 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 1 583 072,30 zł
Okres realizacji Projektu: od 01.06.2020r. do 30.09.2021r.
Główne zadania projektu:
Indywidualna Ścieżka Reintegracji i treningi kompetencji społecznych.
Poradnictwo: zawodowe (jobcoaching), psychologiczne oraz prawne i obywatelskie.
Szkolenia
Staże zawodowe i pośrednictwo pracy.
Co oferujemy Uczestnikom Projektu?
Indywidualną diagnozę potrzeb Uczestników Projektu wraz z opracowanie Indywidualnych Ścieżek Reintegracji (dla 144 osób) oraz grupowe treningi kompetencji społecznych (dla 144 osób),
Innowacyjny jobcoaching (dla 144 osób) oraz indywidualne poradnictwo prawne i obywatelskie (dla 72 osób) oraz psychologiczne (dla 144 osób),
Szkolenia podnoszące kompetencje i kwalifikacje zawodowe (dla 144 osób),
Staże (dla 116 osób) i pośrednictwo pracy (dla 144 osób).
Cel
Cel główny projektu:
Celem głównym projektu jest zwiększenie zdolności do zatrudnienia i aktywnego udziału w życiu społeczno-zawodowym 144 osób (82 kobiet i 62 mężczyzn) od 18 roku życia, zamieszkujących w rozumieniu kodeksu cywilnego w województwie mazowieckim, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, pozostających bez zatrudnienia (bezrobotnych i biernych zawodowo), będących w 100 % osobami o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, osobami z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z zaburzeniami psychicznymi, w tym z niepełnosprawnością intelektualną i osobami z całościowymi zaburzeniami rozwoju i/lub osobami doświadczającymi wielokrotnego wykluczenia, poprzez skorzystanie z instrumentów aktywizacji społecznej i zawodowej, dostosowanych do potrzeb uczestników projektu w oparciu o Indywidualną Ścieżkę Reintegracji (IŚR) w okresie 01.06.2020 do 30.09.2021.
Efekty
Planowane rezultaty realizacji projektu:
Wskaźniki rezultatu:
Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które uzyskały kwalifikacje lub nabyły kompetencje po opuszczeniu programu – minimum 58 osób.
Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym poszukujących pracy po opuszczeniu programu – minimum 29 osób.
Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym pracujących po opuszczeniu programu łącznie z pracującymi na własny rachunek) – minimum 36 osób.
Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które wspólnie z doradcą zawodowym zidentyfikowały swoje potrzeby i opracowały Indywidualne Ścieżki Reintegracji – minimum 144 osoby.
Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które w wyniku udziału w grupowych treningach kompetencji nabyły kompetencje w tym zakresie – minimum 122 osoby.
Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które w wyniku udziału w poradnictwie zawodowym w formie jobcoachingu zbudowały motywację oraz rozwiązały bieżące trudności w sferze zawodowej – minimum 122 osoby.
Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które w wyniku udziału w poradnictwie prawnym i obywatelskim zwiększyły swoją świadomość na temat przysługujących im praw – minimum 61 osób.
Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które w wyniku udziału w poradnictwie psychologicznym przezwyciężyły bariery mentalne ograniczające aktywność społeczno-zawodową – minimum 122 osoby.
Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które w wyniku udziału w stażach nabyły doświadczenie zawodowe – minimum 98 osób.
Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które w wyniku udziału w pośrednictwie pracy znalazły ofertę pracy odpowiadającą ich kwalifikacjom i doświadczeniu – minimum 122 osoby.
Odsetek osób z niepełnosprawnością, które dokonały postępu w aktywizacji społecznej (efektywność społeczna) – minimum 34 osoby.
Odsetek pozostałych osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które dokonały postępu w aktywizacji społecznej (efektywność społeczna) – minimum 34 osoby.
Odsetek osób z niepełnosprawnością, które spełniły kryterium efektywności zatrudnieniowej – minimum 12 osób.
Odsetek pozostałych osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które spełniły kryterium efektywności zatrudnieniowej – minimum 25 osób.
Wskaźniki produktu:
Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym objętych wsparciem w programie – 144 osoby.
Liczba osób z niepełnosprawnościami objętych wsparciem w programie – 20 osób.
Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym objętych wsparciem w postaci identyfikacji indywidualnych potrzeb w celu opracowania Indywidualnych Ścieżek Reintegracji – minimum 144 osoby.
Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym objętych wsparciem w postaci grupowych treningów kompetencji społecznych – minimum 144 osoby.
Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym objętych wsparciem w postaci poradnictwa zawodowego w formie jobcoachingu – minimum 144 osoby.
Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym objętych wsparciem w postaci poradnictwa prawnego i obywatelskiego – minimum 72 osoby.
Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym objętych wsparciem w postaci poradnictwa psychologicznego – minimum 144 osoby.
Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym objętych wsparciem w postaci szkoleń zawodowych – minimum 144 osoby.
Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym objętych wsparciem w postaci staży – minimum 116 osób.
Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym objętych wsparciem w postaci pośrednictwa pracy – minimum 144 osoby.
Dla kogo
Kto może wziąć udział w Projekcie:
Do udziału w Projekcie zapraszamy osoby spełniające poniższe kryteria:
Osoby od 18 roku życia,
Osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym,
Osoby zamieszkujące w województwie mazowieckim,
Osoby pozostające bez zatrudnienia (bezrobotne lub bierne zawodowo),
Osoby z niepełnosprawnością
Osoby doświadczające wielokrotnego wykluczenia społecznego,
Korzystające z pomocy społecznej.
Jak można zapisać się do udziału w Projekcie:
Aby wziąć udział w Projekcie należy wypełnić dokumenty zgłoszeniowe dostępne na stronie internetowej https://str-project.pl/ lub w biurze projektu i dostarczyć je do Realizatora Projektu osobiście, listownie lub mailem pod adres S.T.R Project Stanisław Romaniszyn, z siedzibą w Pile (64-920), ul. Różana Droga 1A .
Informacja o terminach i miejscu rozpoczęcia wsparcia zostanie przekazana po zakończeniu rekrutacji i ogłoszona na stronie internetowej projektu.
Dodatkowe informacje udzielane są w biurze projektu: ul. Młynarska 10/U-11 w Radomiu 26-200, godziny otwarcia: 8.00-16.00
koordynator: Elżbieta Kowalska, kom: 575 692 016, e-mail: e.kowalska@romaniszyn.com.pl
Joanna Dura, kom: 575 777 362, e-mail: j.dura@romaniszyn.com.pl
Strona internetowa Projektu – www.str-project.pl Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.
Szanowni Państwo, informujemy iż w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Czytaj więcej