S.T.R. Project Stanisław Romaniszyn z siedzibą 64-920 Piła, ul. Różana Droga 1A w partnerstwie z Fundacją SOWELO zaprasza do udziału w projekcie „W rodzinie siła” nr RPWM.11.02.03-28-0063/22 realizowanym na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego na terenie powiatu bartoszyckiego, w gminach: Bartoszyce (gmina miejska), Górowo Iławeckie (gmina miejska), Bartoszyce (gmina wiejska), Bisztynek (miasto), Bisztynek (gmina miejsko-wiejska), Górowo Iławeckie (gmina wiejska), Sępopol (gmina miejsko-wiejska), Sępopol (miasto), których procent osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej jest wyższy niż średni procent osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej na terenie województwa oraz z obszarów o najniższym stopniu rozwoju i pogarszających się perspektywach tj. obszary o słabym dostępie do usług publicznych lub/i obszary peryferyzacji społeczno-gospodarczych. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020, Oś priorytetowa 11.00.00 – Włączenie społeczne, Działanie 11.02.00 – Ułatwienie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych świadczonych w interesie ogólnym, Poddziałanie 11.02.03 – Ułatwienie dostępu do usług społecznych, w tym integracja ze środowiskiem lokalnym – projekty konkursowe. Wsparcie jest udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Całkowita wartość Projektu: 539 564,82 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 458 630,09 zł
Okres realizacji Projektu: od: 2022-10-01 do: 2023-05-30
Ilość miejsc ograniczona do 54 osób, w tym 18 rodziców (11K/7M) i 36 dzieci (ok. 20K/ ok.16M)
Udział projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.
Cel
Projekt pt. „W rodzinie siła” nr RPWM.11.02.03-28-0063/22 ma na CELU podniesienie do 30.05.2023 r. zdolności do przezwyciężania trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych w 10 rodzinach wieloproblemowych [u 18 osób dorosłych (11K/7M) i 36 dzieci] w tym wielodzietnych, zagrożonych ubóstwem lub wykluczenie społecznym (spełniających kryteria grupy docelowej), poprzez realizację wysokiej jakości usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym; w okresie 10.2022 – 05.2023, sprzyjające większemu włączeniu społecznemu i profilaktyce odebrania dziecka i umieszczenia w pieczy zastępczej; poprzez utworzenie 14 trwałych miejsc świadczenia usług społecznych.
Efekty
Projekt przyniesie następujące rezultaty/produkty – Liczba wspartych w programie miejsc świadczenia (po zakończeniu projektu):
• Usługi społeczne (14 miejsc)
• Usługi asystenckie i opiekuńcze (2 miejsca)
• Wspieranie rodziny i pieczy zastępczej (12 miejsc).
Dla kogo
Grupa docelowa projektu to 10 rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, czyli 54 osób fizycznych, w tym:
• 18 rodziców/ osób dorosłych (11K/7M)
• 36 dzieci i młodzież (ok.20K, ok.16M).
Projekt jest w 100% skierowany do rodzin naturalnych zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym z problemami opiekuńczo – wychowawczymi, zagrożonymi odebraniem dziecka i umieszczeniem go w pieczy zastępczej.
Min. 50% rodzin objętych wsparciem w projekcie stanowią rodziny wielodzietne, w których jest co najmniej 3 dzieci.
Projekt jest w 100% skierowany do grup docelowych z obszarów o najniższym stopniu rozwoju i pogarszających się perspektywach rozwojowych, tj. obszary o słabym dostępie do usług publicznych i/lub obszary peryferyzacji społeczno-gospodarczych.
Projekt jest w 100% skierowany do mieszkańców gmin, w których procent osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej jest wyższy niż średni procent osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej na terenie woj. warmińsko-mazurskiego.
Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.
Zapewniamy m.in:
• profesjonalną kadrę specjalistyczną i trenerską,
• objęcie Rodzin najbardziej potrzebujących opieką Asystenta Rodziny,
• zwrot kosztów za dojazdu (poza komunikacją miejską – z wyłączeniem ON) – zarówno dla Rodziców i dzieci na wybranych formach wsparcia,
• catering na warsztatach kompetencji rodzicielskich i warsztatach umiejętności społecznych,
• bon na WSPÓLNE wyjście do kina/teatru, parku rozrywki, salę zabaw itp.
Co oferujemy Uczestnikom Projektu?
• Poradnictwo specjalistyczne (wsparcie w formie indywidualnych spotkań zgodnych z potrzebami Rodziny – wsparcie psychologa/prawnika/pedagoga)
• Warsztaty kompetencji rodzicielskich
• Warsztaty umiejętności społecznych
• Klub integracji rodzinnej
• Asystent rodziny
• Usługi opiekuńcze/asystenckie.
Rozpoczęła się rekrutacja do projektu „W rodzinie siła” nr RPWM.11.02.03-28-0063/22. Wszystkich chętnych zainteresowanych udziałem w Projekcie, zapraszamy do zapoznania się z regulaminem projektu oraz do złożenia dokumentów rekrutacyjnych, które można pobrać z naszej strony internetowej lub w Biurze Projektu w Górowie Iławeckim, ul. Szkolna 6, dodatkowe informacje udzielane są pod telefonem 575 142 888 oraz adresem e-mail: m.zubrynowicz@romaniszyn.com.pl
Ilość miejsc ograniczona.
Udział projekcie jest całkowicie bezpłatny.
Informacja o zakwalifikowaniu do udziału w Projekcie oraz o terminach i miejscu rozpoczęcia wsparcia zostanie przekazana po zakończeniu rekrutacji i ogłoszona na stronie internetowej projektu.
Szanowni Państwo, informujemy iż w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Czytaj więcej