„Zdolni Zdalni - model wsparcia coachingowego dla ON wykonujących pracę zdalną.! ”.
Projekt
S.T.R. Project Stanisław Romaniszyn w partnerstwie z Fundacja Sowelo i The SOS Enterpreneurs z Sofii, zaprasza do udziału w projekcie „Zdolni Zdalni – model wsparcia coachingowego dla ON wykonujących pracę zdalną.! ”.Nr umowy: nr MWSO-2-2019-72. Projekt realizowany w ramach „Międzynarodowa współpraca się opłaca” – konkurs grantowy na komponent współpracy ponadnarodowej dla beneficjentów projektów standardowych realizowanych w zakresie celów tematycznych 8-11 współfinansowanych z EFS w ramach PO WER lub RPO w perspektywie finansowej 2014-2020 (operator: Grupa Profesja). Działanie 4.3: Współpraca ponadnarodowa w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.
Całkowita wartość Projektu: 99 255,00 zł Okres realizacji Projektu: od 01.08.2019 do 31.07.2020
Cel
Celem głównym projektu jest stworzenie modelu pracy zdalnej uwzględniającego racjonalne dostosowania takiego trybu pracy do potrzeb grupy docelowej (d.GD) projektu standardowego. Z doświadczeń grantobiorcy wynika, że choć ON często pracują w trybie zdalnym, to istniejące rozwiązania w zakresie jej organizacji są schematyczne, wykazują się niewielką elastycznością i dopasowaniem do indywidualnych potrzeb ON. Rozwiązaniem jest aktywne włączenie się ON oraz pracodawców w kształtowanie jakości, optymalnej organizacji i relacji z zespołem w przypadku pracy zdalnej. Cel główny wpisuje się w cel nadrzędny projektu standardowego: zwiększenie zdolności do zatrudnienia oraz aktywnego udziału w życiu społecznym i zawodowym osób zagrożonych ryzykiem ubóstwa i/lub wykluczenia społecznego.
Efekty
Pisemne opracowanie procesu onboardingu dla ON pracujących zdalnie (min. 30 stron.):
– strategie adaptacyjne, wzór checklisty, przewodnik onboarding’owy po firmie, wzór ankiety po wdrożeniu; schemat moderacji grupy dyskusyjnej, wskazówki dot. racjonalnych usprawnień.
Pisemne opracownie narzędzi ,,self-onboardingu’’ – pakietu narzędzi do autocoachingu dla niepełn. pracowników do indywidualnego stosowania w procesie adaptacji do i pracy na stanowisku zdalnym (min. 30 stron):
– instrukcje, pakiet ćwiczeń/zadań do autocoachingu (min.20 zadań) dla ON, wskazówki dla specjalistów, scenariusze treningów autocoachingu dla ON pracujących zdalnie (min. 3 sztuki).
Pisemna instrukcja dla osób/podmiotów wdrażających model Zdolni Zdalni do zapisu treści instrukcji i narzędzi z modelu w wersji audio/mp3 – niezbędne dostosowanie dla osób niewidomych (min. 4 str.)
Dla kogo
GD tworzy minimum 20 osób. Podstawową przesłanką objęcia wsparciem będzie niepełnosprawność w stopniu znacznym lub umiarkowanym, status uczestnika projektu standardowego (K i M w wieku 18 – 64 lata, zamieszkanie w woj. Warmińsko-Mazurskim, z wyłączeniem MOF Olsztyna, dla których IŚR wskazała ważne przesłanki dla podjęcia pracy zdalnej.
Aktualności
Szanowni Państwo!
Dużo osób niepełnosprawnych pracuje zdalnie (przede wszystkim we własnych mieszkaniach). Praca zdalna ma wiele zalet dla osób z poważnymi niepełno sprawnościami. Osoby te nie muszą na przykład wkładać wiele wysiłku żeby codziennie pokonywać bariery architektoniczne na swojej drodze do pracy, ale z pracą zdalną wiążą się też pewne trudności i ograniczenia. Na przykład trudniej jest wykonywać zadania, które wymagają pracy w grupie. Pracownikom zdalnym trudniej jest awansować. Ten projekt realizujemy po to żeby we własnym domu można było pracować tak samo dobrze i w tak samo dobrych warunkach jak w siedzibie firmy.
Szanowni Państwo, informujemy iż w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Czytaj więcej