S.T.R. Project Stanisław Romaniszyn z siedzibą 64-920 Piła, ul. Różana Droga 1A zaprasza do udziału w projekcie „Włącz się do zmian” nr: RPWM.11.01.01-28-0166/19 realizowanym na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego na terenie powiatów: braniewskiego, bartoszyckiego, elbląskiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, piskiego, nowomiejskigo i działdowskiego. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020,Oś priorytetowa 11.00.00 – Włączenie społeczne, Działanie 11.01.00 – Aktywne włączenie, w tym z myślą o promowaniu równych szans oraz aktywnego uczestnictwa i zwiększaniu zatrudnienia, Poddziałanie 11.01.01 –Aktywizacja społeczna i zawodowa osób wykluczonych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym – projekty konkursowe. Wsparcie jest udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Całkowita wartość Projektu: 1 036 122,20 zł Dofinansowanie projektu z UE: 880 703,87 zł Okres realizacji Projektu: od: 2020-03-01 do: 2021-06-30
Ilość miejsc ograniczona do 60 osób.
Udział projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.
Cel
Projekt S.T.R. Project Stanisław Romaniszyn pt. „Włącz się do zmian” nr: RPWM.11.01.01-28-0166/19 ma na CELU zwiększenie do 30.06.2021 zdolności do zatrudnienia oraz aktywnego udziału w życiu społecznym i zawodowym 60 (34K/26M) osób zagrożonych ryzykiem ubóstwa i/lub wykluczenia społecznego, w wieku od 18 lat, zamieszkujących w rozumieniu KC na obszarze woj. warmińsko-mazurskiego w POWIATACH: braniewskim, bartoszyckim, elbląskim, kętrzyńskim, mrągowskim, piskim, nowomiejskim i działdowskim, pozostających bez zatrudnienia zatrudnienia-wyłącznie osoby bierne zawodowo lub bezrobotne,wobec których zastosowanie wyłącznie instrumentów i usług rynku pracy jest niewystarczające i istnieje konieczność zastosowania w pierwszej kolejności usług aktywnej integracji o charakterze społecznym(w tym min.18 (10K/8M) długotrwale bezrobotnych), spośród których minimum 7(4K/3M) to osoby z niepełnosprawnościami.
Efekty
Projekt przyniesie następujące rezultaty, które będą mierzone do 4 tygodni po opuszczeniu programu przez Uczestnika/Uczestniczkę:
uzyskanie kwalifikacji zawodowych przez min.40% UP
podjęcie pracy (w tym na własny rachunek) przez min.25% UP
poszukiwanie pracy przez min.20% UP
Ponadto zakłada się osiągnięcie efektywności społecznej i zatrudnieniowej, mierzonej do 3 miesięcy po ukończeniu udziału w projekcie:
w odniesieniu do osób z niepełnosprawnościami wskaźnik efektywności: społecznej-min.34%, zatrudnieniowej-min.12%
w odniesieniu do pozostałych osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społ. wskaźnik efektywności: społecznej min. 34%, zatrudnieniowej-min.25%
Dla kogo
Grupa docelowa to zwiększenie do 30.06.2021r. zdolności do zatrudnienia oraz aktywnego udziału w życiu społ. i zawodowym 60(34K/26M) osób zagrożonych ryzykiem ubóstwa i/lub wykluczenia społecznego, w wieku od 18 lat, zam. w rozum. KC na obszarze woj. warmińsko-mazurskiego w POWIATACH: braniewskim, bartoszyckim, elbląskim, kętrzyńskim, mrągowskim, piskim, nowomiejskim i działdowskim, pozostających bez zatrudnienia – wyłącznie osoby bierne zawodowo lub bezrobotne, wobec których zastosowanie wyłącznie instrumentów i usług rynku pracy jest niewystarczające i istnieje konieczność zastosowania w pierwszej kolejności usług aktywnej integracji o charakterze społecznym(w tym min. 18(10K/8M) długotrwale bezrobotnych), spośród których min.7(4K/3M) to osoby z niepełnosprawnościami.
Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.
Zapewniamy m.in: profesjonalną kadrę trenerską, zwrot kosztów za dojazdu (poza komunikacją miejską – z wyłączeniem ON), zwrot kosztów opieki nad dzieckiem/os. zależną, ubezpieczenie NNW (staż), składki ZUS, badania lekarskie (staż), catering – w trakcie szkolenia, i obiad w trakcie grupowych treningów kompetencji społecznych, stypendia szkoleniowe, stypendia stażowe.
Co oferujemy Uczestnikom Projektu?
• diagnozę potrzeb Uczestników Projektu w trakcie indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym i opracowanie Indywidualnej Ścieżki Reintegracji,
• grupowe treningi kompetencji społecznych,
• indywidualne poradnictwo prawne i obywatelskie oraz psychologiczne,
• indywidualne poradnictwo zawodowe w formie jobcoachingu
• szkolenia podnoszące kompetencje lub kwalifikacje zawodowe,
• 4 – miesięczne płatne staże zawodowe, wsparcie pośrednika pracy
Aktualności
Rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Włącz się do zmian” nr: RPWM.11.01.01-28-0166/19. Wszystkich chętnych zainteresowanych udziałem w Projekcie, zapraszamy do zapoznania się z regulaminem projektu oraz do złożenia dokumentów rekrutacyjnych, które można pobrać z naszej strony internetowej lub w Biurze Projektu w Nowym Mieście Lubawskim ul. Tysiąclecia 1.
Ilość miejsc ograniczona.
Udział projekcie jest całkowicie bezpłatny.
Informacja o zakwalifikowaniu do udziału w Projekcie oraz o terminach i miejscu rozpoczęcia wsparcia zostanie przekazana po zakończeniu rekrutacji i ogłoszona na stronie internetowej projektu.
Szanowni Państwo, informujemy iż w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Czytaj więcej